Našim deťom chcem dať vždy len to najlepšie, pokiaľ ide o stravu platí to dvojnásobne. Výber zdravých, kvalitných a najmä bezpečných potravín je dôležitým krokom k správnemu stravovaniu našich detí pokiaľ im chceme aby dostávali potrebné množstvá živín, ktoré potrebujú pre svoj rast a vývin. Certifikované bio potraviny sú jednou z možností ako deťom zabezpečiť prísun kvalitnej, bezpečnej a nutrične vyváženej výživy, je však potrebné poznamenať, že na trhu sú aj malý farmári, pestovatelia ovocia, zeleniny a chovatelia zvierat, ktorí nemajú svoju produkciu certifikovanú v BIO kvalite ale vyrábajú kvalitné, nutrične a nutrične vyvážené potraviny.

 1. BEZ REZIDUÍ PESTICÍDOU
  Jednou z najdôležitejších výhod biopotravín pre deti je, že neobsahujú nebezpečné rezíduá pesticídov. Konvenčne pestované ovocie a zelenina sú často postrekované pesticídmi a herbicídmi, ktorých rezíduá môžu narušiť vyvíjajúci sa imunitný systém dieťaťa.
 2. BOHATŠIE NA ŽIVINY A VITAMÍNY
  Biopotraviny sú nabité všetkými živinami a vitamínmi potrebnými pre správny rast a vývoj dieťaťa. Podľa výskumov obsahuje ovocie, zelenina ale aj mliečne a mäsové výrobky v bio kvalitne oveľa vyšší podiel vitamínov a minerálov ako pri konvenčnom poľnohospodárskom systéme.
 3. CHUŤ
  Veľmi mylnou predstavou v súčasnosti je fakt, že biopotraviny nebudú našim deťom chutiť. Myslíme si, že bez prídavných látok a dochucovadiel ich deti budú odmietať. Opak je však pravdou, prirodzená chuť potravín podporí vaše dieťatko v konzumácií jedla a predovšetkým bude konzumovať to čo je prirodzené.
 4. ŽIVOTNÉ PROSTREDIE
  Biopotraviny predstavujú nižšiu záťaž na životné prostredie v dôsledku nepoužívania pesticídov, herbicídov a iných postrekových látok pri jednotlivých poľnohospodárskych postupoch.
 5. PODPORA IMUNITNÉHO SYSTÉMU
  Pri konzumácií kvalitných, bezpečných a nutrične vyvážených potravín, zabezpečujeme deťom pokrytie potrebného denného množstva živín potrebných pre správny rast, vývoj a podpory imunitného systému. Imunitný systém zohráva dôležitú úlohu v boji a v prevencii proti rôznym ochoreniam, vírusom a infekciám
 6. LOKÁLNOSŤ
  Pri nákupe biopotravín ako sú ovocie a zelenina, mliečne a mäsové výrobky nepozerajte len na certifikáciu, ale skúste osloviť mladých, malých alebo lokálnych farmárov ktorí by vám vedeli poskytnúť potrebný sortiment.
 7. BEZ PRÍDAVNÝCH LÁTOK A CUKRU
  Bio potraviny pre deti neobsahujú žiadne umelé konzervačné látky a prebytočný cukor, ktoré by v konečnom dôsledku mohli negatívne vplývať na rast a vývoj vášho dieťatka.

Pokiaľ ide o zdravie a pohodu vášho dieťaťa, výber BIO detskej výživy má niekoľko výhod oproti bežnej detskej výžive, od zníženého vystavenia pesticídom až po vyšší obsah živín. Ak sa rozhodnete kŕmiť svoje dieťa BIO stravou, môžete si byť istí, že poskytujete svojmu drobčekovi najlepší možný štart do života a zároveň podporujete udržateľný a etický stravovací systém. V našom e-shope si môžete vybrať zo širokej škály sortimentu v BIO kvalite, ktorí by vám a vášmu dieťatku vyhovoval najviac