Exploring the health benefits and functional properties of goat milk proteins

Qausar Hamed ALKaisyJasim S. Al-SaadiAli Khudhair Jaber AL-RikabiAmmar B. AltemimiMohammad Ali HesarinejadTarek Gamal Abedelmaksoud

Proteíny z kozieho mlieka sú jedinečné svojimi nutričnými a funkčnými vlastnosťami a v posledných rokoch sú čoraz populárnejšie. V porovnaní s bielkovinami z kravského mlieka obsahujú bielkoviny kozieho mlieka vyššie hladiny určitých aminokyselín, ako je tryptofán a cysteín, pričom si zachovávajú podobné nutričné ​​vlastnosti. Budúci výskum sa zameria na potenciál bielkovín z kozieho mlieka ako funkčnej zložky potravín, ich účinky na zdravie čriev a mikrobiotu a ich terapeutický potenciál pre rôzne zdravotné stavy. Tento výskum môže viesť k vývoju nových funkčných potravín, ktoré podporujú zdravie a zabraňujú chorobám a potenciálne môžu pripraviť cestu pre použitie bielkovín z kozieho mlieka.

Kozie mlieko obsahuje niekoľko proteínových frakcií, z ktorých každá má jedinečné vlastnosti a funkcie. Hlavné bielkovinové frakcie nachádzajúce sa v kozom mlieku:

  1. Kazeín: Kazeín je heterogénny proteín. Skladá sa z niekoľkých frakcií. Kazeín je relatívne nerozpustný a pri vyzrážaní z mlieka vytvára gélovitú štruktúru. Kazeín sa pomaly trávi v žalúdku, čo z neho robí ideálny zdroj proteínu s predĺženým uvoľňovaním (Park et al.,  2007 ).
  2. Srvátkové bielkoviny: Srvátkové bielkoviny tvoria asi 20 % celkového obsahu bielkovín v kozom mlieku. Srvátkové proteíny sú zmesou niekoľkých proteínov, ako sú β‐laktoglobulín, α‐laktalbumín, imunoglobulíny a laktoferín. Srvátkové bielkoviny sú rozpustnejšie ako kazeín a rýchlo sa trávia v žalúdku, čo z nich robí ideálny zdroj rýchlo sa uvoľňujúcich bielkovín (Hejtmánková et al.,  2012 ).
  3. Menšie bielkoviny: Kozie mlieko obsahuje aj niekoľko menších bielkovín, ako je lyzozým, laktoperoxidáza a sérový albumín. Tieto proteíny majú rôzne funkcie, ako je antimikrobiálna aktivita a regulácia imunitného systému. Minoritné proteíny sú v kozom mlieku prítomné v malom množstve, ale možno ich izolovať a purifikovať pre špecifické aplikácie (El‐Hatmi et al.,  2015 ).

Ukázalo sa, že bielkoviny kozieho mlieka majú imunomodulačné vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zlepšiť funkciu imunitného systému. Výskum ukázal, že konzumácia kozieho mlieka môže pomôcť regulovať imunitnú odpoveď a zlepšiť schopnosť tela bojovať proti infekciám a chorobám. Kozie mlieko je dôležitou zložkou mnohých biologických reakcií a môže mať na organizmus protizápalové a antioxidačné účinky (O’Shea et al.,  2004 ). Zápal je primárnou odpoveďou tela na infekciu a oxidácia sa podieľa na vzniku niekoľkých chorôb, vrátane rakoviny. Kozie mlieko obsahuje aj probiotiká a prebiotiká, ktoré sú potrebné pre udržanie zdravej črevnej mikroflóry a ochranu pred negatívnymi účinkami patogénnych infekcií a alergií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *